"היום אני יודע שההחלטה שקיבלתי הייתה נכונה"

בראיון ראשון מאז שחזר לישראל, קני סייף מספר לאתר הרשמי על הדרך שעבר בקריירה, מה גרם לו לחזור העונה לליגת העל ואיך הוא מסביר את התהליך של הקבוצה? ראיון מיוחד.

"אני מבין על מה הרחש ועל מה כולם מדברים" ענה רן בן שמעון כשנשאל אחרי המשחק האחרון מה דעתו על היכולת הגבוהה של קני סייף.

רבים בכלל יגידו שקני לא שייך לליגה הזאת, שהוא שחקן עם יכולות אירופאיות, אך אם תשאלו את קני, הוא שלם במאת האחוזים עם ההחלטה שלו לחזור לליגת העל.

הקשר בן ה-27, ישראלי – דרוזי, נולד בארצות הברית ובגיל 4 עלה לראשונה לישראל. את השנתיים הראשונות בקריירה המקצוענית שלו העביר בסכנין, הפועל חיפה ועירוני ק"ש, אך מיעט לקבל דקות משחק ולא כל כך מצא את מקומו.

דרך ארוכה לפסגה – קני סייף.

בשנת 2013 הקשר חתם בקבוצה נוספת מליגת העל, הפעם בהפועל ניר רמת השרון, והפעם הפריצה הגדולה הגיעה, והגיעה בגדול, כמה גדול? מעבר לליגה הבלגית, זכיה באליפות היסטורית עם גנט (אליפות ראשונה בתולדות המועדון), הופעות בליגת האלופות ובליגה האירופאית ומעבר למועדון הפאר הבלגי, אנדרלכט.

לראשונה מאז שחזר לליגה שלנו, קני סייף מספר לאתר הרשמי על הדרך שעבר, מה גרם לו לחזור לישראל, איך הוא מרגיש באשדוד, ואיך בכלל וינסט קופמני וסמיר נאסרי קשורים לראיון הזה?

שב לישראל – קני סייף. צילום: טל אקוקה.

שלום קני, ראיון ראשון שלך לאתר הרשמי של המועדון.

"מעולה, הגיע הזמן קצת לדבר".

קודם כל ספר על ההרגשה לחזור לישראל אחרי כל כך הרבה שנים בחו"ל?

"מרגיש לי טוב, שמח מאוד, כיף להיות ליד המשפחה והחברים, להתאוורר קצת אחרי הרבה שנים שהייתי רחוק מכולם. הייתה לי כאן קבלת פנים מעולה וחמה, גם מהשחקנים גם מהצוות וכמובן מההנהלה".

"הייתה לי כאן קבלת פנים חמה". צילום: דין מיארה.

כמה זה שונה וקשה לשחקן לשחק בחו"ל לעומת לשחק בישראל?

"זה מאוד שונה. שם אתה לבד. הייתי תקופה ארוכה בחו"ל אז כבר התרגלתי להיות לבד, רחוק מההורים, מהחברים, אבל כמו שאמרתי כיף גדול לחזור לשחק ליד הקרובים".

הגעת למ.ס אשדוד, מועדון שהרבה מאוד שחקנים מכנים אותו מועדון מאוד ביתי, גם אתה מרגיש ככה?

"לגמרי, אני מאוד שמח כאן. היום אני יודע שההחלטה שקיבלתי הייתה נכונה. זה מה שהייתי צריך, מקום חם שרוצה לעזור לשחקן ובו זמנית גם מועדון שרוצה להצליח ולהיות למעלה בטבלה".

"היום אני יודע שההחלטה שקיבלתי הייתה נכונה". צילום: טל אקוקה.

אז מה לדעתך באמת הופך את מ.ס אשדוד למועדון ביתי כפי שאתה מתאר?

"סוג האנשים שנמצאים כאן. אני חושב שמראש לא מצרפים לכאן שחקנים שהמנטליות שלהם שונה ממה שהמועדון מאמין בו, וזה מה שהופך את המועדון הזה לכל כך חם ומשפחתי. כולם חברים ואוהבים אחד את השני וזה הכי חשוב מבחינתי".

אתה גר באקדמיה, לא מובן מאליו, לא כל שחקן בגיל כזה רוצה לגור באקדמיה.

"מה שחשוב לי עכשיו זה להתמקד ולהתרכז רק בכדורגל ולא בדברים אחרים. האקדמיה של מ.ס אשדוד היא ברמה מאוד גבוהה ובנוסף אני גם אוהב את האנשים שעובדים בה. המכון במרחק של שני מטר ממני, האצטדיון במרחק של דקה, יש לי כאן את הפרטיות שלי, אז אני מאוד שמח כאן".

רוצה להתרכז בכדורגל – קני סייף. צילום: טל אקוקה.

בוא נדבר על הקבוצה, שבוע חלומי עם שלושה ניצחונות, סך הכל שישה משחקים ללא הפסד, האמנת לאחר פתיחת העונה?

"כמובן שהאמנתי, לא הייתי בכלל מגיע לקבוצה אם לא הייתי מאמין בה, במאמן או במערכת. מהרגע הראשון שהגעתי לכאן ראיתי שיש כאן חומר טוב וצוות טוב, אז אני ממש לא מופתע מהתוצאות האחרונות".

מה התחבר פתאום?

"כשהגעתי דברים לא עבדו כמו שצריך בהתחלה, אבל הכי חשוב זה שתמיד הייתה לנו דרך. כל הזמן עבדנו בדרך מסוימת ושיטת משחק שהאמנו בה, וגם כשזה לא הלך רן לא השתגע. צריך לזכור שבקיץ עזבו מספר שחקנים והגיעו לכאן שחקנים חדשים, אז עד שכולם התאקלמו ועד שהתחברנו והכרנו אחד את השני לקח קצת זמן, אבל כשדברים מתחברים רואים תוצאות".

"כשדברים מתחברים רואים תוצאות" – קני סייף חוגג שער ניצחון בדקה ה-95.

אתה נמצא בכושר מעולה, 2 שערים, 4 בישולים, ונראה שהרבה מאוד אנשים בישראל לראשונה נחשפים ליכולות שלך.

"יצאתי בגיל מוקדם מהארץ, ולא יצאתי ממועדון גדול אלא יצאתי מרמת השרון, אז אנשים לא הספיקו לראות אותי משחק. גם כשיצאתי לבלגיה, התנתקתי, כי אני לא בן אדם של תקשורת, אני אוהב להתרכז בכדורגל ובקבוצה שלי, אולי בגלל זה אנשים לא הכירו אותי".

אמרת שהתנתקת, אתה לא עוקב בתקשורת?

"אני לא רואה חדשות ולא קורא כתבות. יש לכל בן אדם השקפת עולם שונה, ולי הכי חשוב שאני והמאמן שלי נהיה באותה דרך מחשבה ולא באמת מעניין אותי מה אחרים חושבים או מה אחרים כותבים עלי".

רבים הופתעו שחזרת לישראל, זה משהו שבטח גם אתה לא תכננת?

"זה לא היה התכנון שלי לחזור לארץ בגיל כזה. היה לי המון חוסר מזל באנדרלכט, היו לי המון פציעות שהוציאו אותי מהמומנטום. הייתי חוזר מפציעה אחת ובאותו רגע נפצע פעם נוספת, ובמועדונים בסדר גודל כזה אין לך יותר מדי זמן. הכדורגל בנוי על צעירים ואנדרלכט באמת נתנה יותר לצעירים ואני מאוד מכבד את זה, וכל אחד העונה המשיך לדרכו".

לא קשה לחזור לליגת העל אחרי ששיחקת במעמדים מאוד גבוהים באירופה?

"הכל בראש, זאת המציאות וצריך לחיות עם זה. צריך להבין שבחיים לא הכל דבש, יש דברים בחיים שזה לא מה שתכננת בגיל צעיר, אבל היום אני מאוד שמח וזה מה שחשוב לי. אני שלם עם כל ההחלטות שקיבלתי במהלך הקריירה".

"שלם עם כל ההחלטות שקיבלתי בקריירה". צילום: טל אקוקה.

לפני סיום, שאלות קצרות – תשובות קצרות:

המשחק במעמד הכי גבוה ששיחקת בו?

"שמינית גמר ליגת האלופות נגד וולפסבורג".

השחקן הכי טופ עולמי ששיחקת איתו בקבוצה?

"יש כמה, וינסט קומפני וסמיר נאסרי. קשה לי לבחור אחד כי יש לי הרבה חברים ששיחקתי איתם שהם היום נמצאים ברמות הכי גבוהות, כמו פוליסיץ' מצ'לסי, מקיני מיובנטוס, ג'רמי דוקו ועוד כמה שחקנים מעולים".

השחקן הכי טופ עולמי ששיחקת נגדו?

"ללא ספק לוקה מודריץ', שחקן ברמה הכי גבוהה שיש".

לסיום, בעוד קצת יותר משבוע אתה חוגג 28, מה אפשר לאחל לך?

"בריאות ולהמשיך ליהנות מכדורגל".

רוצה להמשיך ליהנות מכדורגל – קני סייף.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן