"לא באתי להעביר עוד עונה, באתי להיות שחקן משמעותי"

דודו ביטון מסכם מחנה אימונים מוצלח מבחינה אישית וקבוצתית, מדבר על הנסיבות שהיבאו לירידה ביכולות בעונות האחרונות ובטוח שהוא יתרום רבות למ.ס. אשדוד ויחד הקבוצה תהיה אטרקטיבית ותיצמד לחלק העליון של הטבלה

דודו בוא נתחיל מהסוף. מה הביא אותך לאשדוד?
"דיברתי עם הנהלת המועדון וביקשו ממני להגיע לכמה אימונים. בהתחלה לא רציתי כל כך, כי אף פעם לא הייתי נבחן, אבל בגלל העונה האחרונה והפציעות שעברתי הבנתי את הבקשה והגעתי להתרשמות. אני רואה פה קבוצה צעירה, קבוצה שאני יכול לתרום לה, לעזור לה. מקום טוב בשבילי אחרי שלוש שנים לא פשוטות, שלא שיחקתי בגלל פציעות או בגלל חוזים, מקום טוב לחזור לעצמי, מקום שקט עם אנשים טובים, משפחתי. ואני רואה פה הזדמנות גם לעזור לשחקנים הצעירים מהניסיון שלי ומהאישיות וגם כמובן לחזור לעצמי, לשחק".

איך אתה מסביר את השנים האחרונות, שלא הצלחת להביא את עצמך לידי ביטוי, לא מבחינת המספרים ולא מבחינת היכולת?
"אני רואה את זה כרצף החלטות לא נכונות. הגעתי להפועל ת"א, שהיה מועדון בהתרסקות ויחד עם כל הפירוק ושינוי סגל השחקנים ונשאבתי לתוך זה. נפצעתי שתי פציעות לא פשוטות שמנעו ממני לשחק באופן רציף. היו לי 3 שנים רעות מאוד ואני שמח שסוף סוף אחרי 3 שנים אני עושה את ההכנה כמו שצריך, יוצא למחנה אימונים באופן מסודר ואני בטוח שזה מה שיעזור לי מאד. אני צריך עוד קצת זמן לחזור לחדות שלי והזמן הזה יביא אותי לליגה במצב מצוין, כשהמטרה היא קודם כל הליגה ואין לי ספק שהעניין שאני פה מהאימון הראשון יעזור לי בהמשך העונה".

אתה מאמין בעצמך שאתה יכול לחזור ליכולת שהייתה לך בשיא?
"כן, אין ספק. אני בן 30 אבל אני מרגיש צעיר ויודע ששלוש השנים האחרונות היו חוסר מזל עם פציעות של שבר ביד ושבר בארובות העין, אלו לא פציעות של שרירים אלא מכות של חוסר מזל ואין לי ספק שאם אני אייצר המשכיות ואשחק אז אני יכול לחזור לעצמי ובשביל זה באתי לפה. לא באתי להעביר עוד עונה, באתי להיות שחקן משמעותי, חשוב מכל הבחינות, גם בחדר ההלבשה וגם על הדשא ולעזור למועדון הזה".

איך אתה רואה את הקטע החברתי פה בקבוצה, במחנה ובכלל?
"מבחינת חדר ההלבשה החברה פה ממש טובים, קיבלו אותי ומקבלים את השחקנים החדשים, האווירה פה היא טובה, הרבה חיוכים וחברויות. גם המאמן שהגיע, ניתן לראות בשבועיים שלושה האלו שיש פה מישהו שכולם מכבדים אותו, הוא לא עושה דברים בכח, הוא לוקח את הזמן ועושה הכל בהדרגה גם מבחינת התכנים שהוא מבקש להעביר. גם אין ספק שזה שמשה אוחיון נמצא בצוות המקצועי, שכולם מחוברים אליו, תורם המון. נבנה פה משהו טוב ועם עוד 2-3 שחקנים שיחזקו אז תהיה פה קבוצה טובה".

בוא נלך אחורה קצת. עשית קריירה עשירה ומגוונת, ספר קצת איפה הכי נהנית?
"הייתי במועדונים גדולים. בוויסלה קראקוב יחד עם מאור מליקסון עשינו קמפיין ענק בליגה האירופית והגענו לשמינית הגמר. בסטנדארט ליאז', שהיה המועדון הכי גדול ששיחקתי בו, הייתה לי תקופה טובה. מאד נהניתי גם באפואל ניקוסיה איתם זכיתי באליפות והייתי שחקן מאד משמעותי שם, ואין ספק שאני מאד מרוצה מהקריירה שלי, מהקבוצות ששיחקתי בהן. הייתי ב-5 מדינות שזה לא פשוט אבל אני שחקן עם אופי חזק ואיפה שתשים אותי אני משתלב. היו לי באמת שנים יפות, אבל ההחלטה לחזור להפועל ת"א, בתזמון שחזרתי, כי הפועל זה גם מועדון ענק, התזמון לא היה נכון וזה לקח אותי קצת אחורה.
הגעתי לאשדוד כדי לתת מעצמי ולחזור לעצמי, שהמועדון הזה יתקדם ויעלה למעלה והלוואי שאני אשאר פה כמה שנים. אני רואה את עצמי נשאר פה מעבר לשנה הזו".

"איך אתה רואה את העונה הקרובה?"
קשה להעריך, אנחנו פה במחנה אימונים ועוד לא יודעים מי מהשחקנים יישאר ומי יעזוב. המטרה הראשונה הברורה שלנו זה לא לחזור על עונה כמו שהייתה שנה שעברה לאשדוד, אלא להתברג באמצע ולהיצמד לחלק העליון של הטבלה, לשחק כדורגל אטרקטיבי, שהאוהדים יהנו, שאנחנו נהנה. יש פה בסך הכל קבוצה צעירה, אני מאמין שיגיעו עוד שחקנים שיתרמו ויחד נעשה עונה טובה".

מה אפשר להגיד לאוהדים שחוו לא מעט אכזבות בשנים האחרונות?
"אני בטוח שהם עברו עונה מאד קשה בעונה שעברה והם רוצים גם לראות קבוצה אטרקטיבית שלא מסתבכת בקרבות תחתית. אני רוצה להגיד להם שנבנה פה משהו חדש, צוות זר, ולפי מה שאני רואה אני חושז שיש פה קודם כל חומר אנושי מצוין ואני מאד מאמין שתהיה לכולנו עונה טובה".

שיהיה בהצלחה!
"תודה רבה".