אודות המועדון

מועדון ספורט אשדוד נוסד בשנת 1999 לאחר איחוד בין קבוצות הפועל אשדוד ועירוני. מאז ועד היום השתתפה קבוצת הבוגרים פעמיים במסגרות האירופיות והעפילה מספר פעמים למעמדי גמר וחצי גמר גביע המדינה וגביע הטוטו, כשהיא סוחפת אחריה אלפי אוהדים ומביאה כבוד וגאווה לאשדוד.

אני מאמין
המועדון חרט על דגלו את קידום וטיפוח שחקני הבית, שילובם בקבוצה הבוגרת וטיפוחם, במטרה שיוכלו להפיק את המיטב מעצמם ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר, תוך ייצוג המועדון, העיר אשדוד, נבחרת ישראל וקבוצות בכירות בעולם. המועדון משמש כמודל לחיקוי בכל הקשור לשילוב שחקני הבית, דבר המעודד כישרונות צעירים מכל רחבי הארץ, להגיע למחלקות הנוער של מ.ס. אשדוד, מתוך שאיפה להתקדם ולהתפתח.

היסטוריה
קבוצת מועדון ספורט עירוני אשדוד נוצרה מאיחוד של שתי קבוצות הכדורגל הבכירות בעיר אשדוד – הפועל אשדוד שהייתה הקבוצה הפופולרית בעיר, בעלת בסיס קהל גדול יותר ומזוהה עם עובדי הנמל בעיר, וקבוצת מכבי עירוני אשדוד, שנוצרה בתחילת שנות השמונים כתוצאה מאיחוד של מכבי אשדוד ובית"ר אשדוד. למרות שהפועל אשדוד הייתה האהודה יותר, עירוני אשדוד הייתה הראשונה להעפיל לליגה הבכירה, בעוד שהפועל אשדוד מעולם לא הצליחה לעשות זאת.

עונתה הראשונה של הקבוצה המאוחדת הייתה 1999/2000, בה שיחקה הקבוצה בליגת העל, הליגה הבכירה. בעונות הראשונות לאיחוד צבע המועדון היה תכלת, כאות סימפטיה לשחקן חיים רביבו שגדל בעיר אשדוד, שיחק בהפועל אשדוד בילדותו, ובאותה עת שיחק בקבוצה הספרדית סלטה ויגו (ששיחקה בצבע תכלת). הקבוצה נהנתה מדור צעיר של שחקני בית שעלו אל הקבוצה הבוגרת בעונת האיחוד שהבולט מביניהם היה ברוך דגו. את הקבוצה הנהיג הקפטן אלון חזן, ששב לעיר נעוריו. במשחקה הראשון כקבוצה מאוחדת, הביסה מועדון ספורט אשדוד את מכבי נתניה 0-6.

את העונה הבאה פתחה הקבוצה בהנהגת המאמן המקומי מירו בן שמעון. הקבוצה פתחה את העונה ברצף של הפסדים ובתווך גם מכרה את שחקנה הצעיר והכישרון המקומי המבטיח ברוך דגו למכבי תל אביב. לאחר רצף של עשרה הפסדים רצופים פוטר המאמן בן שמעון והחליף אותו אלישע לוי. לוי הצליח לשבור את רצף ההפסדים עם ניצחון על צפרירים חולון. מכאן ואילך הקבוצה הלכה והשתפרה ובסופו של דבר הצליחה להישאר בליגה בצורה דרמטית בעוד שלליגה השנייה ירדה קבוצת בני יהודה תל אביב.